Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu

Strona główna

wiosenne logo WOK

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Za nami uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.  Po południu w Wołczyńskim Ośrodku Kultury rozpoczęła się część artystyczna świętowania obchodów 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zatytułowana „Radość Niepodległości”.

Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Komorznie, którzy pod opieką pani Alicji Suwaj i pani Magdy Krzus przygotowali niepodległościową inscenizację. Kolejny występ, przygotowany przez panią Beatę Kwiatoń- Czernik oraz pana Michała Herszel, należał do młodzieży z Zespołu Szkół w Wołczynie, którzy w wyjątkowy sposób przedstawili nam historię dwudziestolecia międzywojennego. Podczas części artystycznej naszych obchodów nie mogło zabraknąć Zespołu „Wrzos”, dzięki któremu przy patriotycznych i żołnierskich piosenkach mogliśmy wspominać czas walk za niepodległość i tych co za nią polegli. Na naszej scenie zaprezentowała się również grupa „Małych Modrzewiaków”, a także Zespół Pieśni i Tańca „Modrzewiacy”, który mogliśmy zobaczyć w suicie tańców żywieckich.  Kolejnym z występów był paradny układ taneczny w wykonaniu mażoretkowego zespołu „AURORA”. Na zakończenie naszego uroczystego spotkania ponownie w muzyczną podróż do dawnych wspomnień zabrał nas Zespół „Wrzos”.

Dziękujemy wszystkim artystom, którzy chcieli swoimi występami uczcić 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz wszystkim przybyłym gościom.

 

Data publikacji: 05-11-2019 11:53 Data modyfikacji: 12-11-2019 11:51