Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu

Strona główna

wiosenne logo WOK

FERIE ZIMOWE

Wołczyński Ośrodek Kultury tradycyjnie z okazji ferii zimowych przygotował dla wszystkich dzieci wiele atrakcji. Dom Kultury przez dwa tygodnie od rana do popołudnia tętnił życiem, podczas gdy w ciągu roku tętni tym życiem w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy to odbywają się zajęcia w sekcjach stałych.

Tegoroczne ferie obfitowały w bardzo zróżnicowane zajęcia, codziennie od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00, czasami nawet do 16:00, można było skorzystać z różnych zajęć tematycznych, a były to zajęcia plastyczne, taneczne, ruchowe, sportowe, animacyjne, rękodzielnicze, kulinarne, cukiernicze, galaktyczne eksperymenty, zabawy logiczne, podchody i ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Zajęcia miały charakter otwarty i można było uczestniczyć we wszystkich zajęciach bądź w wybranych przez siebie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Okazało się jednak, że tylko nieliczni przychodzili na wybrane zajęcia, a zdecydowana większość wybierała wszystkie po kolei i tym sposobem w zajęciach uczestniczyło od 20 do nawet 70 osób na raz.

Przygotowane w tym roku przez Wołczyński Ośrodek Kultury zajęcia na ferie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła jakże liczna frekwencja każdego dnia. Oprócz stałych bywalców codziennie było widać na zajęciach coraz to nowsze twarze, co świadczyło o rosnącej liczbie zainteresowanych.

W zajęciach uczestniczyli zarówno przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i nawet gimnazjaliści.

Przy tak licznych grupach nieoceniona była wszelka pomoc niektórych mam i babć. Dziękujemy zatem za wsparcie jakim nas darzyłyście. W ostatnim tygodniu dołączyły do nas również wolontariuszki - Julia i Martyna, które również pomagały w przygotowywaniu, prowadzeniu zajęć, jak również sprzątaniu po nich.

Trud jaki włożyliśmy w przygotowanie i prowadzenie zajęć podczas tegorocznych ferii zimowych nagrodziły nam niegasnące uśmiechy na twarzach uczestników tych zajęć, liczna frekwencja, gromkie okrzyki radości, a w ostatnim dniu ferii otrzymaliśmy w podziękowaniu za organizacje ferii karton eklerów domowego wypieku.

 

Więcej zdjęć

Data publikacji: 16-01-2018 10:44 Data modyfikacji: 27-02-2018 08:52