Biuletyn Informacji Publicznej

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Po raz pierwszy ulicami Wołczyna przeszedł Orszak Trzech Króli, było to niecodzienne i wyjątkowe wydarzenie w naszej Gminie. W rolę Króli wcielili się włodarze trzech miast partnerskich - Kelemen Márk z węgierskiej gminy Kerekegyháza, zastępca burmistrza Ralf Trösch z niemieckiej gminy Haβloch oraz burmistrz Jan Leszek Wiącek z gminy Wołczyn.

Orszak rozpoczął się w amfiteatrze pierwszą częścią Jasełek wystawionymi w przestrzeni publicznej przez aktorów grupy teatralnej "14" 
z Zespołu Szkół w Wołczynie, drugą część obejrzeliśmy w Wołczyńskim Ośrodku Kultury, który na ten czas zamienił się w dom Heroda, ostatnia część odbyła się już na scenie na Pl. Wolności. Tam też zaraz po Orszaku rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek, które dla uczestników pochodu zaśpiewali: uczniowie szkół podstawowych w Skałągach, Wąsicach, Komorznie, Wierzbicy Górnej, Szymonkowie oraz w Wołczynie, dzieci z przedszkola Publicznego w Wołczynie, uczniowie Zespołu Szkół w Wołczynie, Zespół "Wielokropek", ZPiT "Mali Modrzewiacy", Schola Parafialna Perełki Św. Teresy oraz Samorządowy Zespół "Buraky". Usłyszeliśmy również instrumentalną wersję znanych kolęd w grze na skrzypcach w wykonaniu uczennicy Szkoły Podstawowej w Skałągach oraz w grze na pianinie w wykonaniu uczniów szkółki muzycznej p. Elżbiety Puchalskiej.
W trakcie koncertu można było skorzystać z poczęstunku, jakim był tradycyjny wigilijny barszcz z uszkami, świąteczne pierniczki i ciasteczka, a także napić się gorącej herbaty w świątecznym wydaniu. 

 

 

Więcej zdjęć

 

plakat_1.jpeg

Metryczka
 • opublikowano:
  03-01-2018 08:07
  przez: Agnieszka Znamirowska
 • zmodyfikowano:
  06-01-2018 19:47
  przez: Agnieszka Znamirowska
_____
GITARA.jpeg komorzno.jpeg koncert.jpeg krzywiczyny.jpeg plakat maseczki.jpeg slavica.jpeg wierzbica.jpeg wok.jpeg
 • FacebookFacebook
 • Wieś Kulturą BogataWieś Kulturą Bogata
 • Gmina WołczynGmina Wołczyn
 • Ulotna przestrzeńUlotna przestrzeń
 • BURAKYBURAKY